Jak rozpocząć własny biznes?

Masz pomysł na założenie firmy? Wiesz czym będziesz się zajmował przez najbliższe miesiące?

Pierwsze decyzje są kluczowe!

Chcesz odejść z pracy i zacząć działać na własny rachunek? Nie napiszę Ci tutaj słów nic prostszego, bo z doświadczenia wiem, jak trudne są początki. Ale zaproponuję Ci pomoc w tym, co na początku jest najważniejsze: w podejmowaniu decyzji w wyborze biura rachunkowego, konta bankowego, czy wypełnianiu urzędowych dokumentów.

W gąszczu zmian przepisów

Wiem, że podjęcie decyzji o założeniu firmy trwa bardzo długo. Ale rejestracja to duża rzecz. Emocje są zawsze, ja pamiętam wielką radość i wielką niepewność. To, co najważniejsze zaczęło się dziać już po chwili. Czas zaczął płynąć inaczej, różne daty w kalendarzu regulowały moje życie. Musiałem wypracować nowy sposób na życie, przeorganizować dobę, tydzień, miesiąc. A kiedy już dość swobodnie zacząłem poruszać się po meandrach finansowo – podatkowo – księgowych, nasze państwo zadbało o zmiany w przepisach księgowych, podatkowych, pojawiały się nowelizacje ustaw, ważnych dla mojej działalności. Kiedy czytałem to wszystko na bieżąco, nie dawałem rady zajmować się firmą, musiałem powierzać jej prowadzenie innym osobom, które czasami nie rozumiały mojego toku myślenia. Czy rozumiecie o czym mówię? Z firmą, jak z dzieckiem. Prowadzisz ją najlepiej jak umiesz i masz wrażenie, że nikt oprócz Ciebie nie wie, jak to powinno działać. Chcesz, żeby inni przejmowali jak najwięcej obowiązków, płacisz im za to i masz wymagania, ale kiedy to robią, chcesz kontrolować każdą sprawę.

Podpisywanie dokumentów

Warto zaufać profesjonalistom

Może warto pomyśleć o wsparciu na początku działalności? Najpierw warto zdefiniować swoje oczekiwania. Czy spodziewasz się inspiracji, docenienia lub wsparcia w rozwoju? Czy szukasz specjalisty, którego wiedza i doświadczenie są kluczowe, bo chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze? Licz się z tym, że taka osoba, jak ja może być krytyczna i wymagająca, ale zapewniam Cię, że warto mnie “zatrudnić”. Na początku swojej drogi nie miałem nikogo, kto by mnie wsparł ani nikogo, kto krytycznie by podszedł do moich pomysłów. Nie chodzi o to, by odrzucić Twój sposób postępowania, ale o to, by z dystansu spojrzeć na Twoje plany. By przeanalizować plusy i minusy, bez emocjonalnego zaangażowania.

Wsparcie biznesu

Zadzwoń do mnie. To nie kosztuje wiele, bo do zyskania masz spokojny własny biznes. Nie szarp się z urzędami, skorzystaj z gotowych rozwiązań. Wybierz najtańsze i najkorzystniejsze dla Ciebie biuro rachunkowe korzystając z moich narzędzi. Zdecyduj się na bank, którego oferta pasuje do profilu Twojej działalności. To wszystko jestem w stanie Ci zaoferować. Dlatego, że od lat to robię, doradzam firmom w prowadzeniu ich biznesu.

Doradztwo finansowe

Strzałka w górę