Czy wiesz jak prosto założyć Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Coraz większą popularność odnotowuje Portal S24, który umożliwia samodzielną rejestrację spółki z zacisza własnego domu. Dzięki złożeniu wniosku w wersji elektronicznej zyskujesz nie tylko komfort oraz pieniądze, ale również czas… przede wszystkim dzięki znacznemu skróceniem procesu rejestracji spółki w bazie Krajowego Rejestru Sądowego. Spółka założona przez notariusza będzie zarejestrowana w terminie ok. 3 miesięcy, spółka zarejestrowana przez Portal, nabędzie osobowość prawną naprawdę znacznie szybciej. Jak szybko? Rekordowo udało się to zrobić dla naszych klientów w ciągu 48h, najdłużej proces ten trwał 7 dni. Pewnie w różnych częściach Polski procesy rejestracyjne będą trwały różną ilość czasu, jednak cokolwiek by się nie zadziało, czas będzie wyraźnie krótszy niż rejestracja w formule tradycyjnej.

W kwestii kosztowej – opłata, którą musisz wnieść podczas korzystania z opcji elektronicznej rejestracji spółki wynosić będzie 250 zł + 100 zł z tyt. wpisu do Monitora Sądowego; przy wykorzystaniu rejestracji poprzez Notariusza – opłata rejestrowa będzie wynosiła 500 zł + 100 zł z tyt. wpisu do Monitora Sądowego, oczywiście oprócz kosztów taksy notarialnej i opłat związanych z napisaniem umowy spółki, którą zapewne będziesz musiał ponieść. Warto pamiętać także o podatku PCC w wysokości 0,5 % wartości wniesionych kapitałów. Tutaj nie ma znaczenia czy spółkę będziesz zakładał poprzez Portal czy Notariusza, zapłata podatku i tak Cię czeka.

Podsumowując: koszt założenia spółki korzystając z usługi notariusza będzie wynosił ok. 1500 zł. Jeżeli podejmiesz się zrobić to przez Portal zapłacisz 350 zł, pod warunkiem, że zrobisz to sam. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z pomocy innych, będziesz musiał liczyć się z kosztem od 150 zł do 500 zł, ale za to z gwarancją ,że jeżeli wniosek o założenie spółki zostanie odrzucony z tzw. względów formalnych, czyli np. błędnego zaznaczenia opcji wyboru lub nie zaznaczenia istotnego „check-boxa”, osoby sporządzające go w Twoim imieniu pokryją koszt swoich błędów.

Gdy mimo wszystko zechcesz sam zmierzyć się z Portalem S24, powinieneś rozpocząć od przeczytania 45-stronicowej instrukcji, która przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces rejestracyjny. Dlaczego warto? Ponieważ jeżeli popełnisz błąd, Twój wniosek zostanie odrzucony „bez rozpoznania” i niestety (co gorsze) bez informacji zwrotnej, gdzie ów błąd wystąpił.. Tym samym, z „własnej spółki” pozostaną tylko dobre chęci; Oczywiście możesz ponownie złożyć wniosek i go opłacić, kwotą 350 zł, licząc że tym razem się uda… Rzecz jasna, bez gwarancji czy tym razem znowu się nie pomyliłeś.

Czy KRS, na którego konto trafia opłata rejestracyjna, także ta za niedokonaną z powodu błędów formalnych rejestrację, musi Ci te pieniądze zwrócić? Oczywiście tak, ale wyłącznie na Twój wniosek i niestety to potrwa, nawet do 3 miesięcy.

Jeżeli zatem nie jesteś notariuszem, prawnikiem, doradcą podatkowym, księgowym – lepiej abyś powierzył założenie spółki osobom, które wiedza co robią, bo koszt ewentualnej pomyłki podczas składania wniosku w wersji elektronicznej nie obciąży Ciebie a wymarzoną „własną spółkę” będziesz miał już w ciągu kilku dni.

Zatem, gdybyś chciał to zrobić z nami, cały proces rejestracji poprowadzą eksperci z Brokeria Company, którzy zrobią to za Ciebie (po prostu) i ze żmudnego procesu czytania instrukcji, ryzyka zamrożenia własnych środków na koncie Krajowego Rejestru na około 3 miesiące, pozostanie Ci jedynie opcja złożenia podpisu elektronicznego i już…. Możesz działać!


Strzałka w górę